Zeytinyağı sadece yetişkinlerde değil çocukların beslenmesinde de yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Zeytinyağı, bebeklerin erken yaşlardan itibaren sağlığını ve bağışıklığını güçlendirmede önemli bir rol oynar. Çocuğunuz henüz zeytinyağına aşina değilse hemen alıştırmanız da fayda var. Zeytinyağı, A, D, E vitaminleri, sağlıklı omega-3, omega-6 yağ asitleri, linoleik ve oleik asitler, değerli antioksidanlar ve amino asitler içerir. Bu ürünün düzenli tüketimi, vücudun genel durumunu iyileştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olur. Zeytinyağının bebeklerin sağlığını nasıl etkilediğine ve şu anda çocuk beslenmesine dahil etmenin neden bu kadar önemli olduğuna daha yakından bakalım.

Zengin İçerik

Zeytinyağı, vitamin ve mineral bakımından zengindir. Akdeniz ülkeleri sakinleri bu ürünü büyük miktarlarda tüketir ve güçlü bir bağışıklık, sağlıklı bir kardiyovasküler sistem ve uzun bir yaşam beklentisiyle övünebilir. Çocuklar için bu ürün iyidir çünkü bileşimi ve kullanışlı özellikleri anne sütüne çok benzer.

Sindirimi İyileştirmek

Düzenli zeytinyağı tüketimi, bebeğinizin sindirim sisteminin işleyişini iyileştirecektir. Bu özellikle çok küçük yaştaki çocuklar için önemlidir. Diyetinizdeki zeytinyağı, her türlü gastrointestinal rahatsızlıktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Kemik Büyümesi Ve Kas Oluşumu

Çocuğunuzun beslenmesi zeytinyağı içeriyorsa, kemiklerinin güçlü ve kaslarının iyi oluştuğundan emin olun. Bu ürün, kemik ve kas dokusunun mineralleşmesi, gelişimi ve kireçlenmesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Vücudun İyi Koordine Edilmiş Çalışması

Zeytinyağı sadece sindirimi, kemikleri ve kasları güçlendirmez. Tüm organların sağlığı ve iyi koordine edilmiş çalışması üzerinde en olumlu etkiye sahiptir, özellikle de büyüyen bir vücut söz konusu olduğunda: kalp ve kan damarları, karaciğer ve dalak, görme ve dişler.

Bağışıklığın Güçlendirilmesi

Zeytinyağının bileşiminde bulunan antioksidanlar, vücuda giren, bağışıklık sistemini yok eden serbest radikallere karşı savaşır ve vücut üzerindeki zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Zeytinyağı, bebeklerin bağışıklık sistemini bu şekilde güçlendirir.

Çocuğunuzun menüsüne zeytinyağı koyması için çok erken olduğundan mı endişeleniyorsunuz? Beslenme Araştırma Enstitüsü’nün sonucuna göre Extra Virgen ITLV zeytinyağı 6 aydan itibaren bebeklerin diyetinde bulunabiliyor. Sebze pürelerine ve karışımlarına bir seferde 1/2 ila 1 çay kaşığı ekleyin. Çocuğunuzun sağlıklı büyümesine izin verin! Bunun yanı sıra doğumdan itibaren sindirim sorunu ve kabızlık sorunu yaşayan bebeklere zeytinyağı verilmesinde hiçbir sakınca yoktur.