Zeytinyağının zayıflamaya olan etkisi pek çok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Özellikle diyette olan ve yemeklerini yağsız bir şekilde tüketemeyen bireyler zeytinyağının sağladığı faydaları merak etmektedir. Peki, Canan Karatay’ın dediği gerçekten doğru mu? Zeytinyağı zayıflatıyor mu? Gelin hep birlikte tüm detayları inceleyelim.

Sabah aç karnına zeytinyağı tüketmenin büyük bir önemi olduğu söylenmektedir. Özellikle Canan Karatay’ın sunduğu zayıflama yöntemlerinden biri olan zeytinyağı tüketimi pek çok kişinin merak ettiği konular arasındadır. Bu kapsamda sizler için zeytinyağının zayıflamaya olan etkisi ile ilgili detaylı bir rehber hazırladık. Şimdi gelin bu rehberi hep birlikte inceleyelim.

Zeytinyağının Zayıflamaya Olan Etkileri

Zeytinyağı mutfakta en çok tüketilen ürünlerden bir tanesidir. Yemeklerde ve salatalar da sık sık kullandığımız bir yağ çeşidi olan zeytinyağının faydalarını saymakla bitmiyor. Cilde olan faydalarından sağlığa faydalarına kadar pek çok konu da bireyleri zeytinyağı tüketimine zorladığını ifade edebiliriz. Bu nokta da zayıflama konusunda da bireylere önemli bir destek sağlayan zeytinyağı ile kalori alımını azaltabilir, metabolizmanızı hızlandırabilir ve kusursuz bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Günde 1 tatlı kaşığı kadar tüketilen çiğ zeytinyağı bireylerin enerjik ve sağlıklı olmasına katkı sağlamaktadır. Bu doğrultuda faydalı besinler arasında yer alan zeytinyağı ile zayıflamak istiyorsanız yapmanız gereken şey düzenli bir şekilde zeytinyağı tüketmek olacaktır. Kilo aldırma etkisi ile bilinen diğer yağların aksine zeytinyağını sabah aç karnına tüketmeniz doğrultusunda fazla yağlarınızdan kurtulabilir ve diyetinize destek olabilirsiniz. Ancak tek başına zeytinyağının mucizeler yaratmasını beklememelisiniz. Zeytinyağı tüketirken aynı zamanda diyetinizi ve sporunuzu da aksatmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Bunun yanı sıra zeytinyağını tek başına tüketmek istememeniz durumunda da ilave edeceğiniz limon suyu le zayıflama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Zayıflama

Malzemeler

Hazırlanışı

Yukarıda sıralanan 3 malzemeyi temiz bir kasede güzelce karıştırın. Sabah uyanır uyanmaz tüketmeniz gereken bu muhteşem karışımı açken için. 1 hafta tüketip ardından 2 gün ara vermelisiniz. Kürün etkisini hemen göreceğinizden emin olabilirsiniz.