Zeytinyağı içmek vücudunuzda çeşitli etkenlere neden olabilmektedir. Söz konusu etkenler son derece faydalı etkenler olarak bilinmektedir.

Zeytinyağı etraftaki en sağlıklı yemeklik yağlardan biri olduğu kanıtlanmıştır. Ama biraz limon suyu ile bir çorba kaşığı yağın çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz?  Zeytinyağı ile yemek pişirmenin sağlığa birçok faydası vardı. Sağlık uzmanları sabahları zeytinyağı yemeyi öneriyor. Sızma zeytinyağı içmek serbest radikal oluşumunu engelleyebilir.

Köklü-zeytinyağları

Zeytinyağı, sağlık meraklıları ve sağlıklı yemek pişirmek ve kilo vermek isteyenler için ideal yemeklik yağdır. Çoğunlukla, bir diyet hakkında okumuş veya sağlıklı yemek tarifleri arayan herkes, zeytinyağı ve kalp-sağlıklı özelliklerine aşinadır. Ancak petrolün harikaları, kalbi saldırı risklerinden korumaktan çok daha fazlasıdır. Dünyanın sağlık bilincine sahip nüfusunun büyümesi sayesinde son birkaç yılda zeytinyağına talep artmıştır

Sabah ilk iş olan zeytinyağı içmenin de sağlık açısından birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Dünya çapındaki ölçüm varyasyonlarını bir kenara bırakırsak, ‘bir atış’ tipik olarak yaklaşık 50 ml’lik bir sıvı anlamına gelir, ancak burada sadece gösterge niteliğindedir. Sabah tüketmek için yaklaşık 15 ml yağ yeterlidir. Şimdi, aç karnına bir çorba kaşığı yağın çok çekici olmadığını biliyoruz, ancak bir dizi sağlık yararı vardır. Şimdi gelin tüm bu yararları inceleyelim.

Zeytinyağı İçmek Ne Sağlar?

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Zeytinyağını bu şekilde tüketme fikri, muhaliflerin payına rağmen etkili olduğu tespit edilen Akdeniz diyetinden geliyor. Zeytinyağının oleik asit adı verilen, tokluk hissi veren ve tokluk hissini artıran bir asidi vardır.

Detoksifikasyon

Zeytinyağı içmek Sindirim temizliği fikri bazı sağlık uzmanları tarafından kınandı. Ancak birkaç uzmana göre, bir zeytinyağı ve limon detoksu temizliğinin kısa vadede sindirim sistemi için faydaları vardır.3. Kolon kanserini önler. Çeşitli araştırmalara göre sızma zeytinyağı içmek vücutta serbest radikal oluşumunu engelleyebilir ve kolon kanseri görülme sıklığını azaltabilir. Bunun nedeni zeytinyağının antioksidanlarla dolu olmasıdır.

Sağlıklı Cilt

Antioksidanlarla dolu her şey cilt için her zaman harikadır. Tıpkı E vitamini gibi antioksidanlar da cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Zeytinyağında bunların her ikisinden de bol miktarda bulunur. Bu harika sabah toniğinden en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, olgun bir limonun suyunu alıp bir çorba kaşığı sızma zeytinyağına eklemek ve içmektir! Zeytinyağının kalitesi ne kadar iyi olursa bu egzersiz sizin için o kadar faydalı olacaktır. Karışımı daha lezzetli hale getirmek ve temizleme özelliklerini iyileştirmek için biraz su da ekleyebilirsiniz.