Anadolu’nun doğal lezzetlerini doyasıya yaşamak için taş baskı zeytinyağı ile harika yemekler pişirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Hem sıcak yemeklerde hem de soğuk mezelerde harika bir şekilde kullanabileceğiniz zeytinyağının bu en özel halini tercih etmek için haklı nedenler mi arıyorsunuz? O halde gelin sizlerle en doğal zeytinyağını neden tüketmeniz gerektiğini açıklayalım. Ancak öncesinde bu zeytinyağının nasıl üretildiğini bilmeyenler için kısa açıklamalar yapalım.

Taş baskı; kısa bir çıkarım yaparak anlaşılabilecek üretim tekniklerindendir. En doğal şekilde üretilen ve lezzeti ile fark yaratan zeytinler özenle toplandıktan sonra taş baskı değirmenlerine dökülür. Burada çekirdekleri ile birlikte ezilen zeytinlerden elde edilen yağ lezzet dolu bir maceranın ilk adımı anlamına gelir.

Taş Baskı Zeytinyağı Neden Tercih Ediliyor?

Dünyanın en eski zeytinyağı üretim tekniklerinden bir tanesi olan bu zeytinyağı çeşidi kalitesi ve lezzeti ile ön plandadır. Ancak bu lezzetin tercih edilmesinde üretim esnasında geleneksel yöntemlerin kullanılması ile katkı maddelerinin hiç bulunmuyor olması da ön plana çıkıyor.

Üretim yöntemleri sayesinde daha yüksek kalite standartları elde edilmesini sağlayan bu lezzet emek yoğun bir işlem olduğundan fiyatlar bağlamında daha yükseklerdedir. Siz de hem lezzeti hem de kokusu ile aklınızı başınızdan alacak taş baskı üretim zeytinyağı için sizler için özel olarak hazırladığımız ürünleri tercih edebilirsiniz. Üstelik bu ürünleri piyasa koşullarının daha altında bir rakama satın alma şansını da yakalayabilirsiniz.

Zeytinyağı Nerelerde Kullanılır?

Tadı, kokusu ve rengi ile iştah kabartan bir ürün olmayı başaran zeytinyağı hemen her damak zevkine hitap eden oldukça ayrıcalıklı bir üründür. Taze fasulyeden mevsim salatasına kadar pek çok yerde kullanabileceğiniz taş baskı zeytinyağlarını usulüne uygun bir şekilde kullandığınızda sağlıklı bir besin tüketmenin ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda vücutta görülen pek çok hastalığa karşı iyi bir koruyucu özelliği taşıyan taş baskı zeytinyağı her yaştan insan için tüketilmesi halinde olumlu etki yaratacak bir lezzettir. Bu anlamda sizler için hazırladığımız ve formülü ile göz kamaştıran zeytinyağını hemen satın alabilirsiniz.