Kültürel ve tarihi açıdan oldukça gelişmiş bir ilçe olan Ayvalık’ta bu gelişmişliğin bir göstergesi olarak yıl boyunca milyonlarca turist bölgeye akın eder. Özellikle yabancı turistlerin hem harika denizin tadını çıkarmak hem de enfes lezzetleri tatmak adına geldiği bu ilçede zeytin ve zeytinyağının girmediği yemek çok da tercih edilmiyor. Çünkü Ayvalık’ta zeytin ile ilgili her şey bir kültüre aracılık ediyor.

Siz de bu harika ilçeye geldiğinizde enfes lezzetlerden bir tanesini tatmak istiyorsanız size buraya geldiğinizde neler ile karşılaşacağınızı dilerseniz Ayvalık gezinize bırakın. Tamamen zeytinyağı etrafında şekillenen bu mutfağa özünü veren ürüne bakalım şimdi de!

Ayvalık’ta Zeytinyağı

Ayvalık; Balıkesir’in nadide bir ilçesi olmasının yanı sıra oldukça değerli bir noktada bulunması nedeni ile dünyanın farklı coğrafyalarından insanlar tarafından tercih ediliyor. Ege’de bulunmasının verdiği iklim avantajları ve konumunun kusursuz olması nedeni ile zeytin üretiminde bir numara olan Ayvalık’ta soğuk sıkım ve diğer şekillerde üretilen zeytinyağları dikkat çekiyor.

Bölge halkının temel geçim kaynaklarından bir tanesi olmasının yanı sıra ilçe için bir marka değeri olmayı da başaran bu lezzeti sadece Ayvalık’ta satın almanız söz konusu değil. Ayvalık’a gelecek vaktiniz yoksa kaçıracağınız sadece doğal ve kültürel güzellikler olsun diye bu harika lezzeti sofralarınıza kadar ulaştırıyoruz. Kokusu ile olmasa da görüntüsü ile başarılı bulduğunuz zeytinyağlarını sipariş ederek lezzet maceranıza farklı bir yön katabilirsiniz. Bu sayede doğallığı ile ön plana çıkan lezzetlerle beslenmek mümkün olacak!

Siz de Ayvalık’ın dillere destan güzelliğini destekleyen ve ilçenin mis gibi kokmasına katkı sağlayan Köklü zeytinyağlarını denemek adına siparişinizi oluşturabilirsiniz.