Hem Vücuda Hem Cilde Sağlık Veren Mucize

Akdenizli kadınların güzellik sırrı doğal zeytinyağı artık hepimiz için ulaşılabilir bir hale geldi. Durum böyleyken bu mucizevi ürünü sadece vücut sağlığı ve lezzet için kullanmak yerine cildimize de bir iyilik yapabiliriz…

Zeytinyağı yüzyıllardır sofralarımızın tartışmasız en asil üyelerinden bir tanesi. Bu mucize ürün artık sadece sofralarımızın değil, cilt sağlığımızın da vazgeçilmezlerinin başında geliyor. Peki zeytinyağını cildimiz için en etkili olarak nasıl kullanırız hiç merak ettiniz mi?

Gece boyu cilt bakımı; Uyumadan önce temizlenmiş yüzünüze bir pamuk ile süreceğiniz saf zeytinyağı gece boyu cildinizin ihtiyaç duyacağı nemi sağlar. Bu uygulama sayesinde sabah uyandığınızda çok daha yumuşak ve canlı bir cilde sahip olursunuz.

Gözlerinizin hak ettiği saflık; Göz altı şişliklerinden rahatsızsanız, buzdolabında beklettiğiniz zeytinyağını şiş olan bölgelere tampon hareketlerle uygulayarak şişliklerden doğal bir yöntemle kurtulabilirsiniz.

Temizlik ve bakım; Tüm gün çevrenizdeki hava şartlarına maruz kalan cildinizi zeytinyağı, sirke ve su karışımı ile temizleyip, tazeleyebilirsiniz.

Dudak peelingi; Dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulmak ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak için şeker, zeytinyağını karıştırıp bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza sürün ve ardından yıkayın. Dudaklarınızın ne kadar hızlı canlandığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Yüz maskesi; Cildinizin ihtiyaç duyduğu nem, sıkılık ve parlaklığı çok basit bir tarifle elde edebilirsiniz. Zeytinyağı, yumurta sarısı, bal ve limon suyu karışımını haftada bir ya da iki kez uygulayarak daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kategoriler: ZEYTİNYAĞI

Yanıt Ver

E posta adresiniz yayınlanmayacak