Zeytinyağı’nın Sürpriz Kullanım Alanları

*Traş Köpüğü: Zeytinyağı ile traş yapanların traş köpüğüne ihtiyacı yok.

*Hava temizleyici: Havadaki sigara dumanını ve kirliliği temizleme yollarından biri de zeytinyağı kullanmaktır. Zeytinyağına bandırılmış pamuk ya da keten fitilleri yakarak odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

*Astım İlacı: Astım hastalığı olanlar zeytinyağı ısıtıldığında çıkan koku ile rahatlarlar. Eskiden kullanılan kandillere zeytinyağı sürülerek bu fayda sağlanıyormuş.

*Takıların Koruyucusu: Değerli takılarınızı zeytinyağı ile parlatıp, temizleyebilirsiniz. Yumuşak bir bezin üzerine birkaç damla zeytinyağı dökün ve değerli takılarınızı ovun.

*Kızartma Tavaları Bakımı: Kızartma tavalarınızı asla bulaşık makinesinde yıkamayın. Elde yıkayıp, bir havluyla kuruladıktan sonra zeytinyağıyla iyice ovarsanız ömrünü uzatırsınız.

*Olta ipi: Eğer bir balık tutkunuysanız, oltanızın ucuna ve ipine sertleşmemesi için zeytinyağı sürebilirsiniz.

* Bitkilere Zeytinyağı: Evinizdeki büyük yapraklı bitkilere ya da çiçeklere ayda bir kez, bir tatlı kaşığı zeytinyağı dökerseniz hem canlanır hem de beslenmiş olur.

* Sıkışan Fermuara Çözüm: Sıkışan fermuarlarınızı zeytinyağı ile çözebilirsiniz.

*Sivrisinek Kovucu: Sivrisinekler zeytinyağı sürülmüş cildi ısırmıyor. Yaz mevsimindeyiz, aklınızda bulunsun.

*Çatlak Kremi: Doğumdan sonra oluşan çatlaklar zeytinyağı sürüldüğünde büyük oranda yok oluyor.

* Islak Mendil: Bebeğinizin ıslak mendilini zeytinyağı kullanarak, kendiniz yapabilirsiniz.

*Hava Temizleyici: Havadaki sigara dumanını ve kirliliği temizleme yollarından biri de zeytinyağı kullanmaktır. Zeytinyağına bandırılmış pamuk ya da keten fitilleri yakarak odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

* Baş ağrısını azaltır: Eğildiğinizde başınıza doğru saplanan bir ağrınız varsa; salata ve sebzelere düzenli ekleyeceğiniz zeytinyağı sayesinde hem bu ağrıdan hem de mide sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Kategoriler: ZEYTİNYAĞI

Yanıt Ver

E posta adresiniz yayınlanmayacak