Zeytin Ağacının Yaprağındaki Şifa

Zeytin ağacının yaprağı çok eski yıllardan beri tedavilerde kullanılır. Özellikle sıtmanın tedavi edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Hiç zeytin yaprağı çayını içtiniz mi?

Zeytin yaprağı, çay olarak tüketilebiliniyor. Zeytin yaprağı çayı, yüksek tansiyonun düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde de zeytin yaprağı yaşlanmanın etkilerini geciktirir ve vücutta bulunan zararlı maddelerin atılmasını sağlayarak vücuda kuvvet verir. Kalp sağlığı açısından da önemli etkilere sahiptir. Kalpteki ritm bozukluklarını gidererek, kalbe giden damarlarda ki tıkanıklıkları açar, kan dolaşımını arttırır. Sindirim sistemini düzenler ve ishalleri keser.

Zeytinin Kalp Sağlığına Faydaları

Zeytin ve zeytinyağının kalp sağlığını koruduğu yapılan araştırmalar ile belirlenmiştir. Kalp sağlığını korumanın yanı sıra, zeytin aynı zamanda kötü kolesterolü düşürür. Kalp sağlığı ve damar sağlığının korunmasında etkili olup kalpte ki ritm bozukluklarının düzene girmesine yardımcı olur.

Zeytinin Dolaşım Sistemine Faydaları

Serbest radikaller kolesterolü olumsuz yönde etkilediklerinden dolayı, kan damarları zarar görür ve kalp krizine yol açar. Zeytin antioksidan içerir ve böylece kalp hastalığını önler. Bu konuyla alakalı yapılan son araştırmalar özellikle zeytin yağının kan basıncı üzerinde olumlu etkiler ortaya koyduğunu ispatlamıştır. Bunun yanında kan hücrelerinin sağlığı içinde önemli rol oynar.

Kategoriler: ZEYTİNYAĞI

Yanıt Ver

E posta adresiniz yayınlanmayacak