Zeytinyağıyla Yapılan Yüz Maskeleri

Yazının başlığı “zeytinyağıyla yapılan yüz maskeleri” ancak zeytinyağını başka hiç bir ürünle karıştırmadan da cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Cilt için faydalı omega yağ asitleri bakımından zengin olan zeytinyağı cildi derinlemesine nemlendirirken aynı zamanda besler, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Tek yapmanız gereken satın aldığınız zeytinyağının %100 doğal olmasına dikkat etmek ve zeytinyağını düzenli olarak kullanmak.

Zeytinyağı Yüz Bakımı İçin Nasıl Kullanılır?

Cildi Canlandırmak İçin Zeytinyağı: Avucunuza 3-4 damla zeytinyağı damlatın ve yağı avuç içlerine iyice yaydıktan sonra boyun bölgesi de dahil olmak üzere tüm yüzünüze masaj yaparak sürün. Cildiniz yağı 5-15 dakika içinde emeceği için yüzünüzü tekrar yıkamanıza gerek yok. Bu uygulamayı havanın kuru ya da çok güneşli olduğu günlerde gün içinde 2-3 kez yapabilirsiniz.

Makyaj Temizlemek İçin Zeytinyağı: Zeytinyağı makyaj çıkarmak için mükemmel bir yağdır. Bir parça pamuğa 2-3 damla zeytinyağı damlatarak göz makyajınızı kısa sürede çıkarabilirsiniz. Üstelik kozmetik makyaj çıkarıcılar gibi cildinizi kurutmaz, aksine besler ve nemlendirir.

Ölü Cilt Tabakasını Temizlemek İçin Zeytinyağı: Cilt hücreleri hızla yenilendiği için görevi biten hücreler cildin en üst tabakasında birikir. Bu tabaka düzenli olarak temizlenmediğinde gözeneklerin tıkanma ve sivilce oluşma riski artmaktadır. Bundan korunmak için düzenli olarak peeling yapıp bu ölü cilt tabakasından kurtulmalısınız.

Önce yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha sonra tüm yüzünüze eşit miktarda zeytinyağı sürün. Peeling için 3-4 çay kaşığı esmer şekeri parmak uçları ve avuç içlerinizle çok bastırmadan, masaj yaparak yüzünüze sürün.

Zeytinyağı şeker parçacıklarının daha kolay hareket etmesini sağlayacaktır. 10 dakikalık peelingden sonra yüzünüzü önce bol ılık suyla, daha sonra gözeneklerin küçülmesi için soğuk suyla yıkayın.

Zeytinyağını kırışıklık kremi, güneşten kuruyan cilt için bakım yağı, makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Antioksidan vitaminlerden biri olan E vitamini bakımından zengin zeytinyağı, cildinizi yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı korur. Zeytinyağının zengin içeriğinden sadece cildiniz için değil saç, kirpik ve kaşlarınız için de faydalanabilirsiniz.

Kategoriler: Sağlık,ZEYTİNYAĞI

Yanıt Ver

E posta adresiniz yayınlanmayacak